«یاسین» می‌توانست کار فاخرتری باشد/ تاثیر منفی حواشی روی کار

گروه هنر: بازیگر فیلم «یاسین» درباره این اثر اظهار کرد: حواشی پیش آمده روی کار تاثیر منفی گذاشت؛ اتفاقی که اگر در این کار رخ نمی‌داد، ما هم اکنون درباره نقاط مثبت این کار بحث می‌کردیم.

یوسف مرادیان، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) درباره حضورش در فیلم‌های دینی اظهار کرد: من در کارنامه خود بازی در فیلم‌های اسلامی و قرآنی را کم ندارم، حتی به نوعی می‌توان گفت که با کارهای قرآنی در هنر هفتم شناخته شدم. سریال «مردان آنجلس» که از آن می‌توان به عنوان یک اثر فاخر نام برد، بهترین مثال در این زمینه است. با این توضیح همیشه از حضور در فیلم‌ها و سریال‌های قرآنی استقبال خواهم کرد و با کمال میل هر نقشی را که در این زمینه وجود داشته باشد می‌پذیرم.

وی درباره حضورش در فیلم «یاسین» نیز چنین توضیح داد: بازی در این فیلم را به دو دلیل پذیرفتم. ابتدا حضور محسن علی‌اکبری به عنوان تهیه‌کننده فیلم بود که فردی متعهد و دلسورز در سینمای کشورمان محسوب می‌شود. دلیل دیگرم نیز فیلمنامه بسیار خوب این کار است که متاسفانه در ادامه تغییر کرد و یک سناریوی دیگر را ما امروز روی پرده شاهد هستیم، در صورتی که پیش‌تر قرار بود فیلمنامه را به عنوان «پرواز زنبورها» کار کنیم، اما با اتفاقاتی که رخ داد یک فیلمنامه دیگر برای کار نوشته شد.

این بازیگر ادامه داد: البته قصه فیلم «یاسین» هم در جای خود بسیار دوست داشتنی است، چون سیر و سلوک آدمی را نشان می‌دهد، اما شاید این اتفاق همانند فیلمنامه «پرواز زنبورها» خوب از کار در نیامده است. برای همین هم برخی کاستی‌ها را می‌توان در فیلم مشاهده کرد.

وی درباره برخی مشکلات پیش آمده برای فیلم از جمله تعطیلی دو ماهه فیلمبرداری چنین گفت: مسلماً هر اتفاقی که پشت دوربین یک کار سینمایی رخ می‌دهد در جلوی دوربین نیز نمود پیدا می‌کند. این اتفاق در فیلم «یاسین» روی داد و ما شاهد بودیم که حواشی پیش آمده به روی کار تاثیر منفی گذاشت. اتفاقی که اگر در این کار رخ نمی‌داد، ما هم اکنون درباره نقاط مثبت این کار بحث می‌کردیم.

بازیگر فیلم «متروپل» ادامه داد: برای فیلم قرآنی ساختن، مهمترین نیاز، آگاهی است. این آگاهی نیز تنها به فیلمنامه خلاصه نمی‌شود، بلکه کارگردان و بازیگری که در این کار حضور دارد هم باید در این حوزه از دانش لازم بهره برده باشد، همچنین اعتقاد به مفهوم هم شرط لازم دیگری است که نباید در چنین کارهایی فراموش شود.

وی در پایان درباره حضور در کار کیمیایی نیز چنین توضیح داد: من سال گذشته فیلم «متروپل» را با مسعود کیمیایی کار کردم. فیلمسازی که در سینمای ما استادی تکرار نشدنی است. من با این فیلمساز تجربه دیگری در «سربازان جمعه» نیز داشتم و خیلی خوشحال خواهم شد که در کارهای دیگر این کارگردان نیز حضور داشته باشم.

/ 1 نظر / 87 بازدید
مدیر وبلاگ

ببین خانم یا آقای پانی دفعه آخرت باشه اینجا میای چرت و پرت میذاری دیگه کامنتی ازت نبینم اینجا وگرنه آی پی تو میدم پلیس فتا که مزاحم شدی اینجا . دیگه هیچ پیامی ازت نبینم سری بعدی این وبلاگو پاک می کنم به کل . فهمیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخی هم ندارم باهات جدی میگم اینو