بازیگر سریال "رخصت": سیر قصه هایی که در یک خط حرکت می کنند

 

یوسف مرادیان بازیگر نقش سعید در سریال "رخصت" به خبرنگار روابط عمومی این شبکه گفت: خط قصه "رخصت" مسیر واحدی دارد که از آن خارج نمی شود و مسائل زیادی به طور همزمان در دل قصه اصلی مطرح نمی شود. 
به گزارش روابط عمومی شبکه سه سیما، یوسف مرادیان بازیگر نقش سعید در سریال "رخصت" درباره علت حضورش در این پروژه گفت: این سریال از ابتدا برای تولید در 13 قسمت در نظر گرفته شده بود و زمانی که از من دعوت به همکاری شد، چند قسمت از فیلمنامه آن را که آماده بود، خواندم و به نظرم داستان خوبی آمد. ضمن این که اگرچه فیلمنامه کامل نبود اما آقای صلح میرزایی کلیت داستان را به خوبی برایم شرح دادند و سرنوشت کاراکتر هم کاملا مشخص بود.


وی با بیان تحلیل خود نسبت به نقش سعید افزود: سعید فردی است که در خانواده ای مذهبی بزرگ شده است و در عین حال هم تلاش دارد تا به خواسته های پدرش که در زمان مرگ خود به او وصیت کرده، عمل کند. به دلیل این که هیچ انسانی منزه از خطا و کامل نیست به هر حال ممکن است در مسیر زندگی خود با مشکلاتی رو به رو شود یا اتفاقاتی در زندگی اش رخ بدهد که او را به اشتباه بکشاند.
بازیگر سریال "کارآگاه علوی" خاطر نشان کرد: سعید بر مواضع خود پایبندی دارد و تا اینجا هم مسیر درستی را در پیش گرفته و بر آن هم پافشاری می کند. 
وی در پاسخ به این که آیا 13 قسمتی بودن سریال فرصت کافی برای پرداختن به این نقش که ابعاد مختلف زندگی او از جمله شغل و رفتارهایش نیز در آن مورد بررسی است، ایجاد می کند یا نه، بیان داشت: یکی از مواردی که دوستان و اطرافیان من با دیدن این سریال بر آن تاکید می کنند،  این است که با یک قصه منسجم در این سریال رو به رو هستیم. داستان از این شاخه به آن شاخه نمی پرد و مسائل زیادی را به طور همزمان مطرح نمی کند. در واقع خط قصه در مسیر واحدی حرکت می کند و از آن خارج نمی شود. به همین دلیل 13 قسمت زمان مناسبی برای پرداختن به داستان سعید و دیگر شخصیت های داستان است. ضمن این که نیاز چندانی به باز شدن و پرداختن عمیق به زندگی کاری او حس نمی شود. 
مجموعه تلویزیونی رخصت به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی  در 13 قسمت 50 دقیقه ای از دوشنبه 17 آذر مصادف با نیمه ماه صفر ساعت 19:45 روانه آنتن شبکه سه شده است.
این مجموعه به تهیه کنندگی احمد دیری به قلم سیده فاطمه موسوی به رشته تحریر در آمده است.
یوسف مرادیان، عنایت بخشی، ثریا قاسمی، نیما شاهرخ شاهی، مجید مشیری، مارال فرجاد و بابک انصاری از جمله نقش آفرینان این سریال هستند. یوسف مرادیان در نقش سعید ، عنایت بخشی در نقش حاج اسدالله، ثریا قاسمی در نقش زهرا سادات مادر سعید و نیما شاهرخ شاهی در نقش حمید حضور دارند.
این مجموعه  تلویزیونی روایت داستان مهندس چهل ساله‌ای به نام سعید است که در یک خانواده مذهبی بزرگ شده و زندگی کرده است. او تصور می‌کند تمام اعمال و رفتارش بر اساس دین است و همین طرز تفکر باعث غرورش شده است. سعید که فکر می‌کند همه مسائل دینی را خوب می‌داند و هیچ خطا و اشتباهی در این باره مرتکب نشده، ماه محرم بر اساس یک اتفاق و جریان غیرمنتظره در موقعیتی قرار می‌گیرد که ایمانش مورد آزمایش الهی قرار می‌گیرد.
این مجموعه تلویزیونی به طور همزمان از شبکه قرآن سیما نیز در حال پخش است.

/ 0 نظر / 22 بازدید